מהם השירותים המצויים בסמכותו של נוטריון

מהם השירותים המצויים בסמכותו של נוטריון

אז מה עושים כאשר נדרשים לייצוג משפטי בנושאים שונים ואפילו מסתבכים חלילה עם רשויות החוק? ובכן, מה שמרביתנו נאמר כששואלים אותנו שאלה כזאת, היא שיש לפנות לעורך דין כמובן. אך האם ידעתם שישנם שירותים מסוימים שיכול לספק לכם אך ורק הנוטריון? סביר שרבים ישיבו לשאלה הזאת בשלילה. אם כך, זה הזמן לעשות קצת סדר ולהבין אחת ולתמיד מיהו הנוטריון, באיזה מקרים תידרשו לשירותיו ומהם בכלל השירותים אותם הוא מוסמך לספק לכם.

מיהו הנוטריון?

הנוטריון הוא בעצם עורך דין מן המניין שהוסמך על ידי משרד המשפטים לערוך וליצור מסמכים מסוימים ולאשר את התוקף המשפטי של מסמכים מסוימים. כלומר, במקרים של האישורים והמסמכים עליהם נפרט בשורות הבאות, התוקף המשפטי יחול עליהם אך ורק לאחר שנוטריון מורשה אישר וחתם עליהם. אגב, בימינו שירות נוטריון אונליין הוא מקובל בהחלט וניתן לקבל שירותים רבים בלי להתרוצץ ממקום למקום. אז על איזה שירותים מדובר? אלו המרכזיים שבהם:

תרגום נוטריוני

אחד השירותים המרכזיים והחשובים שתקבלו מהנוטריון. במקרים מסויימים יש להציג מסמכים משפטיים במדינה זרה שחייבים כמובן להיות מתורגמים מעברית לשפת המקור. על התרגום להיות מקצועי ומדויק ביותר מבחינת השפה והמינוחים המשפטיים שכן כל טעות שהיא עלולה לגרור סיבוכים משפטיים לא נעימים כלל. את השירות הזה מספק הנוטריון, ובין שהוא מתרגם את המסמך בעצמו או שנעזר במתורגמן רק לו הידע המשפטי ליצור את המסמך זהה לשפת המקור. אגב, גם החלטתם לתרגם מסמך בעצמכם, עדיין יש צורך לקבל עליו אישור נוטריוני ועל כן מומלץ לעשות את התהליך מתחילתו ועד סופו אצל הנוטריון. מתי יש צורך באישור נוטריוני? נניח שקיבלתם נכס בירושה מאדם שנפטר בחו"ל, תדרשו להציג מסמכים כמו צו קיום צוואה והחלטות בית משפט. אם תרצו ללמוד בחו"ל, תדרשו להציג מסמכים כמו תעודות בגרות, תעודות לידה וכן הלאה.

מהם השירותים המצויים בסמכותו של- נוטריון

ייפוי כוח נוטריוני

מעוניינים לתת לאדם ייפוי כוח משפטי לביצוע פעולות כלשהן או לחלופין לקבל ייפוי כוח כזה ממישהו? הנוטריון הוא היחיד המוסמך לתת האישור הזה. כאשר הוא עושה זאת הוא למעשה מאשר לבית משפט או לכל גורם שהוא שהדבר רלוונטי בעבורו, שהחותם עשה זאת מרצונו הטוב והחופשי ולא בדרך של כפייה.

עריכה ואישור נוטריוני להסכם ממון

הסכם הממון הוא הסכם בין בני זוג לפני חתונתם הקובע את חלוקת הרכוש והממון מראש במקרה של פרידה וגירושים. הנוטריון מוסמך לאשר את אמיתותו של מסמך כזה ומייתר את הצורך לגשת לבית הדין לענייני משפחה ולקבל אותו שם.

שירותים נוספים

נגענו בשירותים הבולטים והמוכרים אותם מספק הנוטריון, אך חשוב לדעת שלנוטריון יש עוד סמכויות רבות וביניהן: אישור מסמך נאמן למקור, אישור צוואה נוטריונית, אישור נוטריוני למשכנתא, אישור נכונות למסמכים רשמיים של המדינה ומסמכים ציבוריים, קבלה ואישור תצהירים ועוד.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות