הסכם דיור מוגן

הסכם דיור מוגן

בשנים האחרונות ועם העלייה ברמת החיים ובתוחלת החיים הביקוש למגורים בדיור מוגן עולה ועולה, הסכם דיור מוגן הוא הסכם שנחתם בין הדייר לבין החברה שמנהלת את הדיור המוגן ואמור להבטיח את זכויותיו וחובתיו של דייר בדיור המוגן.

למה לבחור בדיור מוגן?

קשישים רבים בוחרים לעבור לדיור מוגן מסיבות רבות, בדיור המוגן יש צוות רפואי שיכול לדאוג להם כל העת, כמו כן בחלק גדול מבתי הדיור המוגן מציעים שירותי ניקיון ואחזקה קבועים שמסייעים לקשישים לשמור על רמת חיים נאותה והגיינה.

כמו כן, במקומות הללו מציעים מסגרת חברתית מקיפה ומהנה, הקשישים מוצאים מסגרת חברתית בקרב בני גילם וכך שומרים על חיי חברה ערים ומלאים, כמו כן, ברוב בתי הדיור המוגן יש מתקני כושר וחוגים שאמורים לסייע לקשישים לשמור על אקטיביות.

איך מצטרפים לדיור מוגן?

ההצטרפות לדיור מוגן אפשרית בשלושה מסלולים כאשר לרוב כל בית דיור מוגן בוחר מסלול שמתאים לו:

מסלול פיקדון מלא – במסלול זה הדייר מעביר סכום כסף ראשוני גבוהה, לרוב כזה שתואם את רמת המחירים בשוק עבור דירה ברמה דומה, במסגרת מסלול זה הכסף מושקע באפיקי השקעות שונים כאשר הרווח מההשקעות עובר לחברה שמנהלת את הדיור המוגן.

ברוב המקרים הדייר מעביר את הסכום הגבוהה יחסית לחברה שמנהלת את הדיור המוגן מייד עם כניסתו למתחם, הסכום המועבר מבטיח את זכאותו של הדייר לשהות במתחם כאשר בכל שנה עובר סכום מסויים בגובה של כשניים וחצי אחוזים לחברה המנהלת. פרט לכך בחוזה מוגדרים תנאים נוספים כמו עלות האחזקה ועלויות נלוות נוספות.

איך מצטרפים לדיור מוגן

מסלול פיקדון חלקי – במסלול זה הדייר החדש מתבקש להעביר להנהלת המתחם סכום קבוע, סכום זה לרוב נמוך יותר באופן ניכר מהסכום שמועבר במסלול הפיקדון המלא אולם האחוז שנלקח על ידי החברה שמנהלת את המוסד מדי שנה גבוהה הרבה יותר בסביבות החמישה אחוזים וכן גובה התשלומים הנלווים עולה.

מסלול דמי שכירות קבועים – במסלול זה הדייר מעביר סכום קבוע מדי חודש להנהלה של מתחם הדיור המוגן, הדייר החדש לא מעביר סכום כסף גדול לחברה שמנהלת את המתחם אולם הסכומים שהוא משלם מדי חודש גבוהים למדי והם משקפים שכירות של הדירה ותשלום עבור שאר השירותים שמוצעים על ידי בית הדיור המוגן.

מה חשוב לוודא לפני מעבר לדיור מוגן?

אם תבחרו ללכת לבית דיור מוגן במסלול פקדון מלא או חלקי תצטרכו לוודא באופן חד משמעי עם החברה שמנהלת את המתחם כי הכסף יוחזר אל הדייר או אל יורשיו עם תום ההסכם, כתוצאה ממעבר לדיור מוגן אחר או כתוצאה מפטירה.

חתימת הסכם דיור מוגן מקיף ודקדקני חשובה במיוחד לאור העובדה שהיו בעבר לא מעט מקרים בהם החברות שמנהלות את המתחמים ניסו, ולפעמים הצליחו לנכס לעצמן את הפיקדון שהופקד על ידי הדייר.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות