רכישת שטחי קבורה על פי חוק

רכישת שטחי קבורה על פי חוק

אין ספק כי פטירה של אדם אהוב היא אחד הרגעים הקשים והכואבים ביותר בחייו של כל אדם. מדובר בתקופה מאד מבלבלת, המצריכה מאיתנו זמן וכוחות נפשיים רבים להסתגלות למצב החדש של חיים לא אותו אדם שהיה חלק כל כך חשוב מהחיים. לצד כל זה, בתקופה הזו ישנם לא מעט סידורים, המחייבים את הקרובים ביותר לנפטר להתעסק בדברים טכניים לצד האבלות הכבדה. אחד מהעיסוקים הללו, הוא רכישה של שטח קבורה לנפטר והקמה של מצבות בין השאר. את הדבר הזה ניתן לעשות אגב הוא טרם הפטירה. ראשית, אנו מקווים שאף אחד לא יעמוד במצב כזה, אך המציאות מראה שכל אחד מאיתנו יצטרך להתמודד עם פטירה של אדם קרוב בחייו ולכן חשוב לדעת כל מה שצריך על רכישת שטחי קבורה על פי החוק.

מצבות

רגע לפני שנדבר על שטח הקבורה, נאמר כמה מילים על מצבות. חשוב לדעת כי ישנו תשלום הנקרא "אגרת מצבה" או "אגרת יסודות מצבה" שיש לשלם. המחיר משתנה ממקום למקום ולכן מצבות בחיפה יהיו במחיר שונה ממצבות בתל אביב למשל. יש לקחת בחשבון את התעריפים הנוספים הללו ולזכור בנוסף שכל שדרוג של מראה המצבה מבחינת גודלה, החומרים ממנה היא עשויה וכיתובים או עיטורים נוספים יעלו בהתאם, כשהמחירים עשויים בהחלט להיות גבוהים מאד.

רכישת שטחי קבורה על פי חוק

בחירה אישית

כאשר אדם הולך לעולמו, הרבנות הראשית לישראל וחברת קדישא, המטפלות בכל הנושא של קבורה יהודית וסידורי קבורה בישראל, מציעות למשפחה חלקת קבר במקום מסוים בהתאם למקום מגוריו של הנפטר. במידה והמשפחה מעוניינת בחלקת קבר במקום אחר, הדבר כרוך בעלויות נוספות ועליה לחתום על כך שהיא מוכנה לעמוד בתעריפים השונים בחוק של שינוי מקום הקבורה. שימו לב כי קבורה בבית עלמין שונה שאינו בית העלמין בשטח הרשות בה התגורר הנפטר, תעלה יותר משינוי המקום שהוצע על ידי חברת קדישא בבית העלמין המיועד. כמו כן, שינוע גופת המנוח עשוי לגרור עמו הוצאות נוספות, זאת בהתאם למרחק הנסיעה לבית העלמין שנבחר על ידי המשפחה.

רכישת חלקת קבר לפני הפטירה

שימו לב כי על פי חוק ניתן לרכוש חלקת קבר עוד בטרם המוות. הסיבות לרכישת חלקה מוקדמת הן אישיות ומשתנות. יש כאלה המעוניינים להיקבר דווקא במקום מסוים תחת כיפת השמיים או בקרבה לנקודה מסוימת בבית העלמין. אחרים מעוניינים להיקבר לצד בן או בת הזוג במה שנקרא קבורה זוגית ויש כאלה המעוניינים בתהליך קבורה שונה מהקבורה היהודית המסורתית, כמו קבורה בארוך לבני הדת הנוצרית. חשוב לדעת כי המחירים לכל מצב שכזה הם מפוקחים וקבועים בחוק, ומפורטים באריכות באתר של חברת קדישא. במקרים רבים, במיוחד כאשר פטירת הקרוב היא קרובה וידועה, מומלץ בהחלט לרכוש חלקה בטרם המוות, שכן זו עשויה להיות זולה יותר באופן משמעותי.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות