רוכשים או מוכרים נכס: אתם חייבים ליווי של עורך דין בתחום מקרקעין

רוכשים או מוכרים נכס: אתם חייבים ליווי של עורך דין בתחום מקרקעין

אין ספק שעסקה שנוגעת לרכישת ומכירת נכס היא מאוד משמעותית, כך שכל טעות קטנה עשויה להעלות לכם בכמה אלפי שקלים. מכאן שאם מבקשים להרוויח את המרב (או להוציא את הסכום המינימלי), בהחלט צריך לדעת כיצד מתנהלים, משמע נחוץ איש מקצוע שמכיר את סך התרחישים, האפשרויות וההשלכות של כל פעולה ופעולה, ואף צריך שאותו איש מקצוע ישקף את האינטרסים שלכם. מיהו אם כן אותו אדם שגם בקיא בתחום, גם יעמוד לצדכם וגם יוודא שהכול מתנהל באופן חוקי ומקצועי? עורך דין שמתמחה ועוסק בתחום המקרקעין. מהו אם כן תפקידו ובאלו מישורים הוא עשוי לסייע? כל התשובות מחכות לכם כאן!

שלל משימות לצד מענה ממוקד

כל מי שאי פעם היה שותף בתהליך של מכירת או רכישת נכס יודע שמדובר בתהליך הרבה יותר מורכב מרכישת רכב חדש. יש לבצע מגוון בדיקות, לחתום על מגוון טפסים, להגדיר מגוון תנאים, להתנהל מול הרשויות וכמובן שיש לוודא שכל שלב במתבצע כהלכה – אין כאן מקום לפשרות. עם זאת, כיוון שרובינו לא בקיאים בתחום, אך כן מבינים שגם טעות קטנה עשויה להיות קריטית, טוב לדעת שרק צריך לבצע פעולה אחת כראוי, והיא לחבור לעורך דין מקרקעין. תפקידו של עורך דין מקרקעין לסייע בעניין באופן מקיף בטריטוריה משפטית מגוונת ומורכבת.

 

 

מתפקידיו של עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין מסייע באופן מקיף. עשוי לסייע להפחית תשלומי מיסים, למזער סיכוי שהעסקה הרצויה תיכשל, לערוך חוזה שמגן על האינטרסים של הלקוח, להמליץ כראוי בעסקאות פיצול, לייצג ערכאות שונות בתחום, לסייע בתהליכים מקדימים (כגון פירוק שותפות מקרקעין), ללוות כראוי קבוצות רכישה ולייצג בוועדות ערר. מעבר לכך, עורך דין מקרקעין יסייע לוודא שאין ברקע בעיות, יעבור היטב על החוזה, יוודא שהמוכר אכן מחזיק בזכויות הנדרשות ויעניק מענה בסיטואציות מורכבות. כך למשל עורך דין עשוי לסייע כשיש מספר בעלים, כשקיימים ברקע חובות, או שקיימים פערי מידע ברישום הזכויות (עשוי להשפיע על ענייני מיסוי).

מיסוי ערבות ועוד

ציינו מיסוי, ופה אנחנו מבקשים להרחיב. כידוע, בעת רכישת נכס רשות המיסים נמצאת ברקע, כך שהיטל השבחה ומס רכישה הם חלק מהותי (ויקר) מהסיפור, ועל כן טוב לדעת שעורך דין מקרקעין מלווה כראוי את התהליך – מסייע להגיש תחשיבי מס וכדומה. עוד נציין שכאשר רוכשים דירה מקבלן יש לקבל ערבות, ופה עורך דין מסייע לבחור את הערבות האידאלית ביותר מבחינת הלקוח, ואף הוא עשוי לוודא שהערבות אכן באה לידי מימוש כנדרש. מדוע זה כה חשוב? כיוון שאם שלב זה אינו מנוהל כראוי, במקרה של פשיטת רגל הלקוח עשוי לצאת מופסד.

יוצאים לדרך!

יש להבין שכל עיכוב בתהליכים עשוי להוביל את העסקה לתסבוכת רצינית. ניתן לסבול מעיכובים בהעברת כספים ומבעיות תהומיות מול הרשויות, ולו בשל שלבים שלא בוצעו כהלכה. אם כן כיצד ניתן למצוא עורך דין טוב שינהל עבורכם את סך התרחיש מא' ועד ת', כך שאתם תוכלו להיות רגועים מבחינה משפטית, כלכלית ולוח זמנים? ובכן תמיד ניתן לבקש המלצות מבעלי ניסיון ואף לבקש המלצות מחברים שהם עורכי דין בתחומים אחרים, אך אם רוצים להתחיל להניע את התהליך ולדעת שניתן להיות רגועים (ובמקביל לצאת מורווחים), טוב להכיר את המאגר האיכותי של עורכי הדין שמחכה לכם באתר ilaw. מדובר במאגר שנבחר בקפידה, ואף שמאפשר לסנן את ההיצע הנרחב באמצעות שיקולי מיקום. מחפשים עורך דין מקרקעין מומלץ שעובד בעיר שלכם? היכנסו לאתר, תסננו לפי אלמנטים רצויים ובלחיצת כפתור תיצרו קשר ראשוני. בהצלחה!

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות