הכירו את עמותת אחינועם של האחים משה, רפי ואיל אדרעי שפועלת למען הנוער בסיכון ושילובם בחברה

הכירו את עמותת אחינועם של האחים משה, רפי ואיל אדרעי שפועלת למען הנוער בסיכון ושילובם בחברה

בישראל מוגדרים אלפי בני נוער בסיכון. למעשה, אם עד לפני מספר שנים הטיפול באותם בני נוער היה שמור אך ורק לרשויות שקרסו בעקבות העומס, כיום ניתן לראות שינוי מגמה שמגיע לידי ביטוי בכניסה של עמותת חברתיות אשר פועלות בכל ימות השנה מתוך מטרה לסייע אותם בני נוער מתוך מטרה לשלב אותם בחברה ואף לאפשר להם להגשים את עצמם. אחת מהעמותות הללו היא עמותת אחינועם, עליה נרחיב כעת בסקירה.

עמותת אחינועם – פעילות ענפה למען בני נוער בסיכון

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית לסייע לבני ובנות נוער מאזורי הפריפריה, ובפרט נוער בסיכון. המייסדים ביחד עם צוות המתנדבים מאתרים בני נוער מכל רחבי הארץ ויוצרים בעבורם תוכנית ליווי אישית ארוכת טווח – החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה. המטרה של התוכנית היא לאפשר לאותם בני נוער למצות את הכישורים שלהם, כל זאת באמצעות תוכנית בהתאמה אישית המלווה על ידי מתנדבים שפועלים בכל ימות השנה לטובת אותם בני נוער. בעקבות הפיתוח של התוכנית הצליחה עמותת אחינועם לסייע לאלפי בני ובנות נוער בסיכון, ואף זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות שרואות בפעילות של העמותה כחלק משמעותי מיצירה של שווין הזדמנויות בחברה הישראלית.

 

 

חישוב מסלול מחדש

המטרה של התוכנית אותה ייסדו רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי היא לאפשר לבני הנוער לבצע חישוב מסלול מחדש, וזאת למרות שנדמה  להם כי אין דרך אחרת. למעשה, קידום אורח חיים עצמאי החל מגיל התיכון ועד לצבא, אקדמיה ושוק התעסוקה. החשיבה שעומדת בבסיס התוכנית היא היכולת ליצור מעטפת אישית בעבור כל בן או בת נוער הזקוקים לכך, ובהתאם לכך להוביל גם לשווין הזדמנויות שמגיע לידי ביטוי במסגרת הלימודים, תפקידים בכירים בצבא כולל קצונה וכן קבלה לאקדמיה. מעבר לתוכנית הליווי, מספקת העמותה גם תוכנית מלגות כלכליות וכן תומכת במשפחות שזקוקות לכך, כל זאת כחלק מעשייה חברתית שמתרחשת בכל ערי הפריפריה ועם שימת דגש על איתור של בני נוער שאינם מוכרים לרשויות הרווחה, וזקוקים כבר עכשיו לדחיפה קדימה.

מנפצים את תקרת הזכוכית בעבור דור העתיד של מדינת ישראל

אם עד לפני מספר שנים בני נוער אשר הוגדרו כבני נוער בסיכון לא הצליחו לנפץ את תקרת הזכוכית ובהתאם לכך יצרו מעגלים של קושי, כיום ניתן לראות שינוי מגמה מבורך, הן בשל המעורבות המוגברת של הרשויות והן בזכות עמותות כמו עמותת אחינועם בראשות רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי אשר רואה בכל בן ובת נוער כחלק מהותי מהחברה הישראלית, ובהתאם לכך פועלים בכל ימות השנה לטובת יצירה של מערך תמיכה אפקטיבי שמוביל גם לתוצאות בשטח. עדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות אותה מקבלת העמותה באתר הרשמי מצד בוגרי התוכניות אשר סיפרו כי בזכות התוכנית הצליחו להגשים את עצמם ואף להשתלב בשוק התעסוקה בתפקידים בכירים, וזאת למרות תנאי הפתיחה מהם הגיעו. על כן, מדובר בעמותה בעלת חשיבות עצומה לחברה הישראלית ובעיקר לבני ובנות נוער שרואים בפעילות כחלק מהותי מהגשמה עצמית.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, איל אדרעי ומשה אדרעי היא עמותה מכובדת שמצליחה מזה שנים רבות לסייע לאלפי בני ובנות נוער בסיכון. הפעילות הענפה של העמותה מבוססת על מערך מתנדבים אשר רואה בעבודה עם בני הנוער כשליחות, ועל כן אם גם אתם רוצים להצטרף לעשייה וללמוד עוד אודות העמותה, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות