גיוס כספים לארגונים: כך עושים את זה באופן חוקי

גיוס כספים לארגונים: כך עושים את זה באופן חוקי

כל מי שמנהל או עומד בראשות של עמותה או ארגון יודע עד כמה נושא גיוס הכספים הוא קריטי וחשוב. מצד אחד, יש צורך שוטף בגיוס כספים למטרות השונות שכן מדובר הרבה פעמים בארגונים ללא מטרות רווח ועל כן ללא מודל רווחי, ומצד שני דווקא בשל העובדה הזו, חשוב לדעת לעשות את זה נכון ובאופן חוקי. למרבה הצער, הרבה מאד ארגונים שמגייסים תרומות באופן שאינו חוקי (הרבה פעמים לא במודע), מגיעים למצב בו לא ניתן להשתמש בכסף במקרה הטוב ובמקרים קיצוניים יותר זה אפילו יכול להביא לפתיחה של הליכים פליליים, דבר שכמובן נרצה להימנע ממנו בכל מחיר. על כן, קיבצנו עבורכם כמה דגשים חשובים לגיוס כספים נכון, יעיל וכמובן במסגרת החוק.

היעזרו בחברות גיוס

ראשית כל, אם אתם מעוניינים להיות בטוחים תמיד במאת האחוזים שגיוס הכספים נעשה באופן חוקי ועל פי הפרוטוקולים המקובלים, כדאי בהחלט להיעזר בחברות מקצועיות העוסקות בסיוע בגיוס כספי לארגונים ועמותות. החברות הללו מכירות לעומק את תהליכי הגיוס השונים ויכולות להבטיח שהכל נעשה בצורה חוקית. גיוס הכספים הוא שלב חשוב בהקמת ארגון או עמותה ולכן אתם חייבים סיוע מקצועי. שימו לב שבדרך הזאת אפשר לחסוך גם הרבה זמן ומאמץ ולתת לאנשי מקצוע מנוסים לבצע גיוס יעיל ותקין בעבורכם.

הקפידו על ליווי משפטי מהשלב הראשון

לגייס כספים נשמע כמו עניין די טריוויאלי – פשוט פונים לאנשים או לגופים שאנו מעוניינים לגייס מהם כסף ומבקשים מהם תרומה, נכון? אז זהו, שזה ממש לא ככה והעניין הוא למעשה הרבה יותר מורכב. שימו לב שכל אפיק גיוס בעצם דורשת הבנה מלאה של הדקויות המשפטיות והיכרות מלאה עם הטפסים שצריך להגיש והקריטריונים שיש לעמוד בהם. על כן, ההמלצה הטובה ביותר אליכם היא לגשת מבעוד מועד ועוד בטרם התחלתם לעסוק בגיוס מכל סוג שהוא אל עורך דין שילווה אתכם בתהליך. על מנת להיות בטוחים שאתם מקבלים את השירות הטוב ביותר, אנו ממליצים לפנות אל עורכי דין מנוסים שמכירים לעומק את הנושא של גיוס כספים ושעוסקים בתחום הזה עד לימים אלו.

גיוס כספים לארגונים כך עושים את זה באופן חוקי

גיוס מגורמים פרטיים

ארגונים רבים מבקשים לגייס כספים מאנשים פרטיים, בין אם דרך קמפיין הדסטארט מימון המונים, רשימות דיוור במייל, ערבי התרמה ואירועים מסוגים שונים או מבצעי התרמה מדלת לדלת. גם כאן חשוב לדעת שאי אפשר פשוט לצאת לדרך ויש לעמוד בקריטריונים מסוימים, המשתנים מן הסתם מארגון לארגון. לכן, אתם חייבים לוודא קודם לכן עם רשם העמותות אילו אפיקים פתוחים בעבורכם ומה תצטרכו לעשות קודם לכן כדי לצאת לדרך. הקפידו על העניין הזה, כי כאן למעשה טמונה הסכנה הגדולה ביותר שיכולה בהחלט לסבך אתכם משפטית בהמשך. חשוב להכיר את נושא החקיקה בכל הקשור לאינטרנט כדי לדעת מה עלול להיות מסוכן כשמנהלים קמפיין אונליין, גם אם הדברים נראים תקינים ממבט ראשון.

משרדים ממשלתיים, מכרזים ועזבונות

אופציה נוספת לגיוס כספים היא פנייה למשרדים ממשלתיים המפרסמים מפעם לפעם מכרזים ועזבונות עם כספים שיכולים לסייע לארגונים שונים. במקרה הזה, אם לא תדעו לגשת למכרז כראוי ואם תפנו למשרדים ומכרזים לא רלוונטיים, כנראה שלא תקבלו את המימון שקיוויתם לו ושתבזבזו הרבה מאד זמן ואנרגיה על הדרך. על כן, כדאי בהחלט להיוועץ גם כאן באנשי מקצוע ולקבל סיוע בהגשת החומרים השונים למכרז.

לסיכון – הקפידו על גיוון

לאחר שווידאתם כי כל אפיק נעשה בהתאם לחוק, אנו בהחלט ממליצים לנסות לגייס כספים מכמה אפיקים שונים. רק כך תוכלו להיות בטוחים שתצליחו לגייס את הכסף שאתם זקוקים לו בזמן הקצר ביותר.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות